Izolacja perlitem posadzki na gruncie

Aby wykonać izolację posadzki perlitem na gruncie, należy usunąć humus i wyrównać podłoże. Przy ścianach i elementach konstrukcyjnych wykonać wykop szerokości 1m, aby powstało miejsce w którym ułożymy worek z perlitem, które będą stanowić dodatkową izolację ścian zewnętrznych.

Po ułożenie worków z perlitem przy ścianach układamy kolejną warstwę na worków na całej powierzchni, tak aby wszystkie ściśle do siebie dolegały. W skosy lub nierówności układamy worki po uprzednim rozcięciu, co pozwoli na dopasowanie się worka do kształtu otworu. Nadmiar perlitu można wysypać luźno w przestrzenie pomiędzy workami tak by powstała jednolita równa powierzchnia, worki z perlitem należy przedziurawić od góry aby usunąć pęcherze powietrza .

Na tak przygotowane podłoże układamy dodatkową izolację, pamiętając o dylatacji przy ścianach. Na izolacje układamy zbrojenie z siatki i możemy przystąpić do wylewania posadzki. Należy pamiętać aby podnieść nieznaczne siatkę zbrojeniową tak aby została zalana betonem.

Docieplenie podłogi perlitem to łatwy i prosty sposób pozwalający bardzo prosto ułożyć odpowiednią warstwę izolacji w miejscach nierównych, wielopoziomowych i trudno dostępnych. Lepsze rezultaty osiągniemy używając zamiast tradycyjnego betonu, perlitobeton. 

Perlit to idealny izolator do wykonania docieplenia podłóg między legarami, idealnie dociera i wypełnia najmniejsze szczeliny.

Dzięki niesymetrycznej budowie ziaren, perlit doskonale izoluje powierzchnie skośne nie powodują obsypywania się materiału tak jak to się dzieje z keramzytem.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów 24

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.