O nas

Producent perlitu

Jawar sp. z o.o

JAWAR jest liderem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produkcji. Firma istnieje na rynku 20 lat i od początku podstawą jej działalności było wprowadzanie na rynek produktów nowoczesnych i ułatwiających życie ich użytkownikom.

Jesteśmy jednym z kilku w Europie producentów nowoczesnej ceramiki izostatycznie prasowanej do kominów, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania instalacji odprowadzania spalin. Jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy pustaki perlitobetonowe w systemach kominowych z rurą izostatycznie prasowaną.

Zespół B+R firmy JAWAR nie ustaje w pracach nad nowymi rozwiązaniami dla budownictwa i innych gałęzi gospodarki.

Nowoczesny, zautomatyzowany zakład ekspandacji perlitu

W roku 2017 w Glinojecku wybudowany został zupełnie nowy, zautomatyzowany zakład ekspandacji perlitu. W jego skład wchodzą m.in. linia ekspandacji perlitu oraz linia produkcji prefabrykatów perlito-betonowych. Produkcja odbywa się w oparciu o najnowocześniejsze metody wytwarzania i z dbałością o środowisko naturalne.

Perlit ekspandowany, produkowany w naszym zakładzie jest wytwarzany w oparciu o najwyższej jakości surowce. Zespół firmy JAWAR ciągle doskonali technologię produkcji i na bieżąco czuwa nad wysoką jakością produkowanych wyrobów.

Zakupując nasz perlit otrzymujecie Państwo wyrób wprost od producenta – materiał sprawdzony, najwyższej jakości!

Prace badawczo-rozwojowe

Dzięki wykorzystaniu technologii ekspandacji perlitu, firma prowadzi szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe nad systemami odzysku ciepła w domach mieszkalnych. Wyjątkowe właściwości perlitobetonu pozwalają uzyskiwać znacznie lepsze parametry odzysku ciepła w takich instalacjach jak systemy kominowe do urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania albo wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Zespół badawczy JAWAR udoskonala technologię produkcji w celu uzyskania większego odzysku ciepła w tych instalacjach. Wdrażanie tego rodzaju technologii pozwala na oszczędności w domach naszych klientów oraz przyczynia się do ochrony klimatu.

Brak produktów w koszyku.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Zapisz się na newsletter!